IT Imprezy cykliczne

DNI KŁODZKA (maj)

W mieście odbywa się wtedy szereg imprez o charakterze kulturalnym, sportowym i turystycznym. Każdy może znaleźć coś dla siebie spośród wielu przygotowanych atrakcji. Wystawy, wernisaże, spotkania z ciekawymi ludźmi, targi staroci, prezentacje wokalno-choreograficzne, zawody sportowe, a także koncerty wypełniają program Dni Kłodzka.

OPEN SUMMER FESTIVAL (czerwiec)

W czerwcu na twierdzy sezon wakacyjny otwiera gwarantujący doskonałą zabawę Open Summer Festival. Jest to nie tylko możliwość wysłuchania dobrej muzyki podczas wieczornych i nocnych koncertów na specjalnie w tym celu przygotowanej scenie w otoczeniu bastionów twierdzy (Rock Bastion), to również możliwość poznania historii samego obiektu, okazja do sprawdzenia się w różnorakich formach aktywnej turystyki (Twierdza dla aktywnych), a także, co najważniejsze – jest to impreza, w której udział mogą wziąć wszelkie grupy wiekowe odbiorców, w tym wielopokoleniowe rodziny. Z myślą o takich uczestnikach zaplanowano różne gry i zabawy terenowe, m.in. poszukiwanie skarbów w podziemiach twierdzy, lekcje historii z żołnierzami z kłodzkiego regimentu historycznego stacjonującego na Twierdzy Kłodzko.

DNI TWIERDZY KŁODZKIEJ (sierpień)

Sierpień zdominowany jest przez  imprezę o zasięgu ponadregionalnym. Rekonstrukcja bitwy o twierdzę z udziałem regimentów historycznych przyciąga entuzjastów z całej Polski i gości zza granicy. Jednym z elementów Dni Twierdzy jest Jarmark Forteczny, podczas którego na Rynku robi się gwarno i tłoczno. Kupić i zasmakować można lokalnych przysmaków, regionalnych nalewek, tradycyjnych potraw. Rekonstrukcje historyczne na Starówce czy Bitwa o Twierdzę z udziałem kilkuset żołnierzy, jazdy konnej, wśród wystrzałów i huków armatnich robi za każdym razem na zgromadzonych widzach kolosalne wrażenie.

MIODOWE LATO KŁODZKA (sierpień)

W sierpniu na kłodzkim rynku robi się gwarno jak w prawdziwym ulu, a wszystko to dzięki pysznym miodom i innym produktom pszczelim przygotowanym specjalnie  z okazji Miodowego Lata Kłodzka. Impreza nie przestaje zadziwiać ogromną popularnością i frekwencją, która z roku na rok jest coraz większa. Miody kwiatowe, lipowe, akacjowe, gryczane, spadziowe, wrzosowe lub wielkokwiatowe można zakupić podczas wystaw bartników z całego powiatu kłodzkiego. Prezentowane są również mleczka miodowe, propolis, pyłek kwiatowy, miody pitne oraz wszelakie dostępne wyroby pszczelarskie. Bardzo dużą popularność zyskują naturalne środki lecznicze, bowiem miód od zawsze utożsamiany jest ze zdrowiem.