IT Informacja turystyczna

Informacja Turystyczna
ul. Plac Jedności 1a, 57-300 Kłodzko
tel. 786 802 301
e-mail: it.klodzko@wp.pl

Działalność punktu polega przede wszystkim na udzielaniu informacji na temat zabytków Kłodzka i Ziemi Kłodzkiej, punktów gastronomicznych, noclegowych, atrakcji turystycznych oraz informowaniu o bieżących wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych organizowanych na terenie naszego miasta.
Udzielamy pomocy w zakresie zaplanowania harmonogramu zwiedzania atrakcji Ziemi Kłodzkiej w wyznaczonych przez turystów terminach, jak też informacji o  szlakach pieszych i rowerowych przebiegających przez poszczególne pasma górskie Sudetów oraz stopniu ich trudności.

Istnieje możliwość wypożyczenia 28 sztuk audio przewodników (AudioGuideSystem), które umożliwiają turystom zarówno indywidualnym jak i grupom zorganizowanym zwiedzanie miasta i odkrywanie jego tajemnic. Odwiedzający nasze miasto turyści krajowi i zagraniczni mogą w łatwy sposób zaczerpnąć informacji o zabytkach, atrakcjach turystycznych.
System ten pozwala zwiedzającym dokonać wyboru języka, w jakim będzie odsłuchiwana informacja (4 wersje językowe: polski, czeski, niemiecki, angielski).
Audioprzewodniki można wypożyczać za kwotę 15 zł po uprzednim okazaniu dowodu tożsamości i dokonaniu wpłaty kaucji w wysokości 50 zł.

Zobacz również pozostałe informacje:
IT Kontakt
IT Przydatne kontakty
IT Główne atrakcje Kłodzka
IT Imprezy cykliczne
IT Ziemi Kłodzkiej